Na weselu zawsze warto wprowadzić trochę urozmaicenia np. w postaci zabaw weselnych, które potrafią bawić i integrować gości. Trzeba jednak pamiętać, by nie przesadzić z ich ilością i charakterem. Poniżej znajdziesz krótki opis tego, co nadaje się na każde wesele, jest zabawne i taktowne.

 

"Droga do gwiazd" "Kareta lub Wycieczka do zoo"
panie i panowie tańczą w dwóch kółeczkach i odwracają się do siebie gdy muzyka przestaje grać. Wtedy witają się i wspólnie tańczą dotykając się jakąś częścią ciała. Super zabawa na przełamanie lodów i zapoznanie się z rodziną. przedstawienie teatralne z udziałem Pary Młodej, Drużbów i gości. Aktorzy wykonują czynności przypisane do wypowiadanych słów. Jeśli ktoś zagapi się to robi kółeczko wokół krzesełka i pije kieliszek wódki albo plasterek cytryny (do wyboru).
"Pociąg po Europie" "Sztafeta"

goście tworzą pociąg i przejeżdżają po różnych stolicach europy tańcząc np. Zorbę czy Kankana

dwie grupy po 5-10 osób skaczą na jednej nodze pojedynczo do stolików Pani Młodej i Pana Młodego, na których stoi ogórek, butelka wódki i popitka. Wygrywa ta grupa, która pierwsza opróżni butelkę.
"Taniec z gwiazdami" "Jaka to melodia"
.tworzymy pięć par składających się z mężczyzn. Jeden z mężczyzn z każdej pary otrzymuje perukę, ponieważ jest kobietą w tej parze. Wszyscy tańczą 5 różnych tańców a goście nie mogą powstrzymać się od śmiechu... goście ze słuchawkami na uszach nucą melodię którą słyszą w słuchawkach swojemu zespołowi. Wygrywa ten zespół, który odgadnie najwięcej piosenek.
   
"Krasnoludki" "Belgijka"
goście tworzą koło, a my mówimy co krasnoludki w tym kole mają robić - jest wesoło... Pokazujemy taniec irlandzki, a Goście powtarzają kroki i tańczą w kole, ale w parach przechodząc do następnej osoby. Tzw. Ice Breaker - zabawa ciekawa, a przy tym integracyjna.